Adam Lambert
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Любими книги

+3
ღadam_loveღ
Glampire
MasterPlan
7 posters

Go down

Любими книги Empty Любими книги

Писане  MasterPlan Съб Май 08, 2010 3:40 am

Хайде една банална темичка, няма да се разминем без нея... Любими книги 721113 Кои са любимите ви книги? В челната тройка при мен са "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд, "Властелинът на пръстените" на Толкин и "Дракула" на Брам Стокър. Има и други, но това са книгите, които са имали наистина въздействие върху мен. А, да не забравяме и "Хари Потър", първият роман, който прочетох, въпреки че вече отмина манията ми по него Любими книги 721113
MasterPlan
MasterPlan

Брой мнения : 210
Точки : 238
Join date : 06.05.2010
Age : 30
Местожителство : Ghostland...

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Glampire Нед Май 09, 2010 6:07 am

И аз много обичам Хари, това си е класика във фантастиката. Сега много хвалят "Здрач", изчетох всички книги, но Хари е с класи отгоре. Роулинг просто има по-богато въображение, по-богат език и дарбата да грабва вниманието на читателите. "Здрач" е приятна история, но дотам, поне това е моето мнение. Иначе едни от любимите ми книги са "Клетниците", "Без дом" и "Граф Монте Кристо". От българските писатели Димов ми е слабост - "Тютюн" и "Осъдени думи" са истински шедьоври.
Glampire
Glampire

Брой мнения : 258
Точки : 153
Join date : 09.05.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  MasterPlan Нед Май 09, 2010 8:20 am

Ооо, за "Здрач" мога да говоря, да говора, да говоря... Първата книга ми се стори сравнително интересна - стила на писателката не беше лош, идеята не беше лоша, самите герои не бяха лоши (бяхо интересни до известна степен), но единствената причина поради, която успях да завърша втората книга, която четох на английски, е че нямах какво друго да чета в онзи момент (бяхме в Париж по един проект и като се налагаше да чакаме тук и там беше добро развлечение). Половината книга мина в обяснения на Бела за дупката, която се появила след като Едуард я остави и т.н. и обикновено това би ме разчувствало, само че уви... Имаше два пъти повече клишета отколкото подозирах, изобщо останах с леко излъгани очаквания. Третата книга така и не можах да я завърша и след четвъртия опит, спрях и да се опитвам. Но както и да е, да не се отплесвам. От българската литература много ми харесва поезията на Вазов, на Дебелянов, разказите на Елин Пелин...
MasterPlan
MasterPlan

Брой мнения : 210
Точки : 238
Join date : 06.05.2010
Age : 30
Местожителство : Ghostland...

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  ღadam_loveღ Нед Май 09, 2010 8:31 am

Аз по едно време много се бях зарибила по Здрач.Прочетох първите две книги, даже почнах третата и после ми омръзна.. точно тогава имаше някаква голяма мания по поредицата и съвсем загубих интерес.Не знам защо, ама Бела много ме дразни, много ми е лигава..
А иначе предпочитам да чета фантастика, например Хари Потър.Супер интересна ми е.
ღadam_loveღ
ღadam_loveღ

Брой мнения : 346
Точки : 207
Join date : 04.05.2010
Age : 28
Местожителство : down the rabbit hole xD

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Admin Нед Май 09, 2010 8:36 am

Ооо Здраааач... Моя стара мания. Прочетох всичките 4 книги. Любима ми беше 4-тата. А 2-рата беше пълен боклук за мен. Аз винаги си бях тийм Джейкъб, пък тая ку*ва Бела го зае*а хиляда пъти... Наистина е супер лигава. И то филма ми изглади тоя образ за нея. Обаче едно й признавам - тоталка рекордьорка е - за 2156416534 мигания в секунда! На всяка втора дума мига... Уф, дразня се. Ако не беше филма още щях да си харесвам книгите. Що винаги тряя да опропастяват нещо хубаво?!

Admin

Брой мнения : 147
Точки : 201
Join date : 03.05.2010

https://adam-lambert.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  MasterPlan Нед Май 09, 2010 8:55 am

Да бе, винаги става така (с някое и друго изключение) - книгата е супер, а филма в най-добрия случай ще се окаже задоволителен. А в случая със "Здрач" щом книгата е задоволителна, за филма няма смисъл да говорим... Засега съм гледала само един филм, който горе-долу прави чест на книгата и това е "Властелинът на пръстените". За Бела съм напълно съгласна с Nessie!! На всичкото отгоре не спира да намила как Едуард можел да бъде с нея като той бил толкова невероятно красив, а тя едва ли не била грозилище... Човекът, така де, вампирът три книги я убеждава, че е тотално влюбен в нея, заради характера й, тя пак намила, че не била достатъчно красива!! Става досадно накрая!!

Сега, между другото, чета "Интервю с вампир", но малко депресира, така че си взимам почивки през ден-два... Някой да има мнение по въпроса?
MasterPlan
MasterPlan

Брой мнения : 210
Точки : 238
Join date : 06.05.2010
Age : 30
Местожителство : Ghostland...

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Glampire Нед Май 09, 2010 8:59 am

Ооо, не съм чела "Интервю с вампир", но филмът е невероятен!!! Задължително трябва да се гледа най-малкото заради невероятния тандем Брат Пит и Том Круз (там и двамата млади зелени, един за други родени :Д:Д ).
Glampire
Glampire

Брой мнения : 258
Точки : 153
Join date : 09.05.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  ღadam_loveღ Нед Май 09, 2010 9:00 am

О това с миганията го бях забравила, ама се сещам, че не можеше да си държи устата затворена.. винаги беше зяпнала, имах чувството, че ще й влезе някоя муха..
ღadam_loveღ
ღadam_loveღ

Брой мнения : 346
Точки : 207
Join date : 04.05.2010
Age : 28
Местожителство : down the rabbit hole xD

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  MasterPlan Нед Май 09, 2010 9:08 am

Glampire, заради филма реших да пробвам книгата! А пък и преди известно време си бях взела "Пандора", която също е на Ан Райс и стила й много ми хареса, така че реших да хвърля едно око и на "Интервю с вампир"... "там и двамата млади зелени, един за други родени" Любими книги 721113 Любими книги 721113 Бори, ами сцената в болницата в първия филм? Сериозно, имах чувството, че това момиче нарочно се опитва да играе възможно най-зле...
MasterPlan
MasterPlan

Брой мнения : 210
Точки : 238
Join date : 06.05.2010
Age : 30
Местожителство : Ghostland...

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Admin Нед Май 09, 2010 9:55 am

Ъм аз така и не се отчетох по темата. Любима книга точно нямам. Харесвам Кинг. Много се нервех, като го сравняваха със Стефани Майър о.О WTF!? Българската литература... Ъм, честно казано не я чета много, само Вазов. Та книгите на Кинг си ми харесват, но нямам любима ^^

Admin

Брой мнения : 147
Точки : 201
Join date : 03.05.2010

https://adam-lambert.forumotion.net

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  gabinka<3adam Нед Авг 15, 2010 9:39 am

Моите любими книги.. хммм труден въпрос ;д
Преди бях луднала по Сагата "Здрач" ,прочетох ги всичките книги (2рата ми беше изключително тъпичка ;д) ,но като изгледах "Новолуние" (филма не ми хареса) и ми мина интереса.. всичко с времето си ;дд

Сега пъкк съм запленена (хах запленена ;д,интересни са ми книгите по-точно ;д) от книгите на П.С. Каст и Кристин Каст -> Белязана,Избрана и т.н. (който им е фен ще ги знае другите имена,ся не ми се изрежда ;дд)
И докато чакам 13 септември (излиза 6тата книга на Каст ) мисля да си купя "Незабравима разходка" на Никълъс Спаркс..струва ми се интересна
ии скоро четох детектив Марлоу на английски (представете си..мн мразя да чета книги написани на друг език ама тая я прочетох,и беше мн интереснаа,криминална такава ;ддд)
за други книги не се сещам..засега ;д
Иначе от бг авторите ми са любими Елин Пелин (обожавам мн разкази ама най-вече "По жътва",много се натъжавам като го чета но ми е любим) и Йовков .
gabinka<3adam
gabinka<3adam

Брой мнения : 16
Точки : 8
Join date : 23.07.2010

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Glampire Съб Мар 26, 2011 7:48 am

В момента се занимавам с творчеството на Оскар Уайлд. Много интересен автор и човек. За тези, които не знаят е лежал 2 години в затвора за хомосексуализъм, благодарение на гаджето си. Прочетох "Престъплението на лорд Артър Савил", "Кантървилският призрак", "Сфинкс без загадка", "Милионелът модел" и "De Profundis - Глас от бездната"( е тук вече е интересното - това всъщост е книгата, която е писал като писмо до гаджето си от затвора.). Все пак най-много ми хареса "Портретът на Дориан Грей" - уникална книга!!!
Glampire
Glampire

Брой мнения : 258
Точки : 153
Join date : 09.05.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  sisa_f Нед Мар 27, 2011 4:11 pm

Ами аз имам много любими книги и повечето са фантастика Любими книги 717815 едни от любимите ми са поредицата на Здрач, Пърси Джаксън и Вампирите от Морганвил Любими книги 424160

sisa_f

Брой мнения : 53
Точки : 28
Join date : 22.03.2011

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  MasterPlan Пон Мар 28, 2011 8:11 am

Glampire, направо те заобичах за последния ти коментар! Оскар Уайлд ми е любимия писател - направо го обожавам!!! И естествено "Портретът" ми е любимата!!! De profundis ми беше страшно интересно също и според мен би било интересно и на хора, които не са задължително фенове на Уайлд... А Саломе прочете ли? Ако не си, давай! Няма да съжаляваш...
MasterPlan
MasterPlan

Брой мнения : 210
Точки : 238
Join date : 06.05.2010
Age : 30
Местожителство : Ghostland...

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Glampire Пон Мар 28, 2011 10:06 am

Да ти кажа честно, май и при мен Оскар се запътва на първото място Любими книги 721113 . Не очаквах да ми хареса толкова. Саломе не съм я чела, даже за пръв път я чувам. В нета няма особено много информация за него, пък и в библиотеката проверих всички негови неща. Бяха изключително малко и в такъв окаян вид, че направо да ти се отще да четеш. И тъй като "Портретът" го чакам от лятото и все "в момента го нямали" просто реших, че никога не са го имали и го поръчах. Много бързо прочетох книгата, мисля че около 3 дена. Този човек е уникален! Толкова много смисъл в една книга рядко се среща. И в същото време не е лесен за разбиране. Всъщност има много богата обща култура и език , но лично за мен "De Profundis" трябва да се прочете няколко пъти, за да се хване всичко, което е искал да каже. В скоро време мисля да мина приказките. "Щастливият принц", "Саможивият великан" и "Славеят и розата" съм ги чела, но беше отдавна, сега ще мина и другите.

В момента чета "Джейн Еър". Много, много интересна!
Glampire
Glampire

Брой мнения : 258
Точки : 153
Join date : 09.05.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Glampire Чет Апр 21, 2011 5:23 am

Чета "Вийет" на Шарлот Бронте.
Glampire
Glampire

Брой мнения : 258
Точки : 153
Join date : 09.05.2010
Age : 30

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Mira_X Пет Дек 30, 2011 7:55 am

Харесвам Стивън Кинг, "Хари Потър", а също и книгите на Тери Пратчет, също и тези специалните издания с илюстрации на героите от книгите му :DDD Харесвам и Оскар Уайлд и най-любимото ми негово произведение е "Рибарят и неговата душа". Иван Вазов и Валери Петров са едни от любимите ми български автори и най-вече Валери Петров. Неговите стихотворения са Гениални :) Има и други, но за тези се сещам в момента.

Mira_X

Брой мнения : 12
Точки : 15
Join date : 16.12.2011
Age : 36
Местожителство : София

http://mirenablog.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Любими книги Empty Re: Любими книги

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите